4images logo
c_tl c_t c_tr
c_l


ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ

Reklamlar


Amirim Sözleri


ah anam ah
yine sana yazıyorum yine sana döküyorum içimi, senden başka kim anlar ki beni. dün o fırtınalı gecede eve giderken, karanlık kuytu bir köşede, bir adam çıktı karşıma "beyim, beyim" dedi elindeki yarım sigarayı göstererek ateş istedi.
tam sigarasını yakıyordum ki, parmağından yüzüğü görünce, o buz gibi elleri ta ciğerimi yaktı. bu yüzük dedim, kafasını kaldırdı, yüzüme baktı dokunma dedi. hey allah'ım bu o amirim.
arıldım boynuna, tanıyamadı, hatırlayamadı beni. yalvara yalvara zor razı ettim eve gitmeye.
soğuktu. bir allah'ın kulu yoktu ortalıkta, bizden ve peşimden ayrılmayan siyah kediden başka. eve varıncaya kadar o günleri anlattım. beni nasıl çatışmadan urtardığını, yüzüğü de o günün hatırası olarak parmağına taktığımı daha başka aydınlı plakacı 09 osman'ı, trabzonlu laz dursun' u, maraşlı ede ökkeş' i, erzurumlu yanık ömer'i, ama nerede, beni dinlemiyordu bile hep bir şeyler mırıldanıyordu ağırdan ve sessiz.
gidenler gelmeyecek, gidenler gelmeyecek amirim başka dünyalardaydı. eve vardık, kediyi kucağına aldı, kediyi ısıtıyordu, hâlbuki kendi titriyordu. sobanın farkında bile değildi garibim. beraber çektiğimiz fotağrafları, bana hediye ettiği cevşeni gösterdim oralı bile olmadı tedirgindi, bir şeyler arıyordu, cebinden eski bir kâğıt parçası çıkardı, baktı, baktı kül tablasına bıraktı.
fark ettirmeden aldım bir telefon numarası yazılıydı aradım. telefona çıkan karısıydı.
amirimin yanımda olduğunu söyleyince kadın öyle bir çığlık attı ki, kalp atışını yüreğimde hissettim. nasıl bu hale düştüğünü sorunca, kadın bir ah çekip anlatmaya başladı. teskeresi 12 gün geçen fakat çatışmada olduğu için alayına dönmeyen evli, 27 günlük yeni bebeği olan, bir evin bir oğlu, sivaslı ali adında bir asker kucağında şehit olmuş o anda şuurunu kaybetmiş, velhasıl kafayı yemiş, vay be... amirim ki -25 derecede hakkâri’nin dağlarında kara kışa ve haydutlara karşı meydan okurdu.
vatan dedi mi bir vatan daha çıkardı ağzından, zoru sevdirmişti, çileyi sevdirmişti. ay yıldızlı bayrak için ölümü ölümü sevdirmişti amirim. lafın kısası güzel anam, bir sonra kadıncağız 2 çocuğunun da alıp geldiler. o karşılaşma anı var ya vicdansızı merhamete getirecek bir an, karısını ve çocukları karşısında görünce, o umursamaz adam, doğruldu, kanatlanacak kuş gibi öyle bir atıldı ki çocuklarının üstüne, anlatamam. ne kadar ısrar ettimse de kalmak istemediler, vedalaştık.
kapının önünde arkalarından bakakaldım. kavuşmak ne güzel şey, ah bir de ben sana koşabilsem ey güzel anam. amirim sanki bir şey unutmuş gibi birden geri döndü. elini omzuma koydu, gözlerini gözlerime dikti, yutkundu yutkundu ve şu okkalı sözler döküldü dudaklarından:
"bir ağaçtan bir milyon kibrit çıkar, bir kibrit bir milyon ağacı yakar."

 

Amirim Video Klibi

 aman ayşem                                                    Ana

                                                 

 

 

 

Söz: Amirim
Söyleyen: Mustafa Yıldızdoğan

Amirim

Sponsor Reklamlar

 


                            
   


Mustafa Yıldızdoğan sözleri, Mustafa Yıldızdoğan şarkıları , Mustafa Yıldızdoğan türküleri web sayfası,

Amirim şarkı sözü, Amirim türkü sözü, Amirim şarkı sözleri, Amirim dinle, Amirim şarkısını dinle, Amirim türküsünü dinle, Amirim izlesene, Amirim izle, Amirim klip, Amirim  Mustafa Yıldızdoğan,  Amirimtürkü sözleri, Amirim video, Amirim video izle, Amirim kim söylüyor, Amirim ilahisi, Amirim ilahileri, Amirim şiiri, Amirim şiirleri,

   

 

c_r
c_bl c_b c_br
Designed by  free designs NTC Hosting